SME
Pondelok, 6. február, 2023 | Meniny má Dorota

Ktoré sú najväčšie právnické kancelárie na Slovensku?

Výsledky za hlavnú kategóriu aj s prehľadom o najziskovejších právnikoch.

(Zdroj: SME)

Rebríčky právnických kancelárií sú súčasťou magazínu Právo. Je to príloha denníka SME s komplexným pohľadom na advokátsku prax. Vychádza v utorok 29. novembra 2022 a na projekte spolupracovali aj noviny The Slovak Spectator a spoločnosť Finstat.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prvýkrát boli vyhodnocované aj kancelárie, ktoré mali tržby menej ako jeden milión eur.

Veľké takzvané fullservisové kancelárie nesúťažia o klientov iba sami medzi sebou, ale konkurujú si aj s takzvanými butikovými kanceláriami. Tie síce môžu mať celkové tržby nižšie, ale ich obrat za odvetvie práva, na ktoré sa špecializujú, sú porovnateľné s veľkými kanceláriami.

V tomto článku prinášame výsledky v hlavných kategóriách. Rebríčky Largest law firms za jednotlívé čiastkové kategórie nájdete v nasledujúcich článkoch: fúzie & akvizície, nehnuteľnosti, sporová agenda, bankovníctvo & financie, duševné vlastníctvo, pracovné právo, dodávateľsko-odberateľské vzťahy, insolvenčné právo, súťažné právo a regulačné právo.

Prvenstvo medzi najväčšími právnickými kanceláriami v tomto roku obsadila spoločnosť SOUKENÍK – ŠTRPKA. Toto sú jej vybrané referencie, spolu s obdobiami, počas ktorých v týchto prípadoch poskytovala poradenstvo:

  • Národná diaľničná spoločnosť, a.s. (2021 – prebieha); Zastupovanie klienta v rozhodcovskom konaní podľa pravidiel ICC o nárokoch zo zmluvy o dielo na výstavbu tunela Višňové. Hodnota sporu: 490 mil. €
  • Ministerstvo dopravy a výstavby SR (2019 – 4Q/2021); Zastupovanie klienta v rozhodcovskom konaní podľa pravidiel ICC o nárokoch zo zmluvy o dielo na výstavbu tunela diaľnice/rýchlostnej cesty D4/R7. Hodnota sporu: 1 900 mil. €
  • HAUSBERG a Milton House II (2019 – prebieha); Poskytovanie komplexného právneho poradenstva pri výstavbe luxusných apartmánových a kancelárskych priestorov v centre Bratislavy. Hodnota obchodu: 45 mil. €
  • PROJEKT INVESTMENT, s. r. o., (2020 – prebieha); Poskytovanie komplexného právneho poradenstva pri výstavbe apartmánových a bytových priestorov v Bratislave.
  • PREMIUM Insurance Company Limited (2015 – prebieha); Poskytovanie komplexných právnych služieb v oblasti zmluvných vzťahov klienta.

Najväčšie advokátske kancelárie na Slovensku

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Výsledky za hlavnú kategóriu aj s prehľadom o najziskovejších právnikoch.


a 1 ďalší 28. nov

Rebríček desiatich najväčších právnických kancelárií v oblasti M&A (fúzie a akvizície).


28. nov

Bankovníctvu a financiám dominujú poradenstvá pri refinancovaní úverov.


Adam Valček 28. nov
Roman Hamala, partner v advokátskej kancelárii HKV Law Firm

Rozdiely medzi lokálnymi a medzinárodnými kanceláriami sa stierajú.


Adam Valček 28. nov
SkryťZatvoriť reklamu