SME
Nedeľa, 26. jún, 2022 | Meniny má Adriána

Ktoré sú najväčšie právnické kancelárie na Slovensku?

Ku každoročným rebríčkom bolo pridaných viacero nových kategórií.

(Zdroj: AdobeStock)

Rebríčky právnických kancelárií sú súčasťou magazínu Právo. Je to príloha denníka SME s komplexným pohľadom na advokátsku prax. Vychádza v utorok 30. novembra 2021.

Aj tento rok prináša magazín Právo v spolupráci s FinStatom a The Slovak Spectator komplexný prehľad o trhu právnych služieb na Slovensku.

"Tento rok sme pripravili rebríčky v trinástich kategóriách podľa segmentu práva a podľa počtu krajín, v ktorých daná právnická kancelária pôsobí," povedal Ján Pallo, vydavateľ The Slovak Spectator, ktorý zodpovedá za metodiku rebríčka.

V tomto článku prinášame výsledky v hlavných kategóriách. Rebríčky za jednotlívé čiastkové kategórie nájdete v nasledujúcich článkoch: fúzie & akvizície, nehnuteľnosti, sporová agenda, bankovníctvo & financie, duševné vlastníctvo, pracovné právo, obchodné právo, insolvenčné právo, súťažné právo, regulačné právo, a ostatné. Autor Adam Valček v nich zhrnul aj najväčšie transakcie v rokoch 2020-2021.

Prvenstvo medzi najväčšími právnickými kanceláriami v tomto roku obsadila spoločnosť SOUKENÍK - ŠTRPKA s najvyšším počom právnikov, ktorí pre kanceláriu pracujú. Najvýznamnejšie prípady, ktoré kancelária v sezóne 2020/2021 riešila, sú:

 • Ministerstvo dopravy a výstavby: Spoluzastupovanie klienta v medzinárodnej arbitráži v súvislosti s najväčším PPP projektom na Slovensku (1,9 mld eur).
 • Národná Diaľničná Spoločnosť: Spoluzastupovanie klienta v medzinárodnej arbitráži v súvislosti s výstavbou diaľničného tunela (245 miliónov eur).
 • Stavebné projekty (HAUSBERG a Milton House II): Zabezpečovanie komplexných právnych služieb v súvislosti s výstavbou luxusných bytov a kancelárskych priestorov v centre Bratislavy (45 miliónov eur).
 • Súkromný sektor (energetika, poľnohospodárstvo, development): Štruktúra zahŕňala spoločnosti s celkovou hodnotou majetku 212.5 milióna eur. Klient celú štruktúru predal investorovi.
 • Súkromný sektor - verejná autobusová doprava: Právne poradenstvo klientovi v procese verejného obstarávania (mestská hromadná doprava a prímestská autobusová doprava) (33.1 milióna eur)

Najväčšie advokátske kancelárie na Slovensku

 1. SOUKENÍK – ŠTRPKA
 2. Allen & Overy
 3. Advokátska kancelária RELEVANS
 4. RUŽIČKA AND PARTNERS
 5. HAVEL & PARTNERS
 6. TaylorWessing e/n/w/c
 7. Dentons Europe CS LLP
 8. Kinstellar
 9. White & Case
 10. PETERKA & PARTNERS

Magazín Právo prináša detailné informácie k publikovaným rebríčkom aj k výsledkom analýzy.

Pri pohľade na čiastkové kritériá v hlavnom rebríčku, advokátska kancelária Allen & Overy Bratislava v roku 2020 znovu dosiahla najvyššie tržby spomedzi všetkých hodnotených spoločností. SOUKENÍK - ŠTRPKA dominovali v počte právnikov (54) aj advokátov (25). Právnická kancelária RELEVANS mala v roku 2020 najvyšší zisk.

Dočítajte tento článok
s predplatným SME.sk.
Predplatné si môžete kedykoľvek zrušiť.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Neprehliadnite tiež

Ku každoročným rebríčkom bolo pridaných viacero nových kategórií.


29. nov
Platba kartou na O2 eKase Kompakt.

Najväčšie banky a poisťovne v krajine prvýkrát poskytli dáta o svojich právnych oddelaniach.


25. nov
Partner advokátskej kancelárie Soukeník - Štrpka Milan Gocník pre magazín PRÁVO.

Rozhovor s partnerom advokátskej kancelárie Soukeník - Štrpka.


28. nov
Americké softvérová spoločnosť Epic, ktorá má v portfóliu aj populárnu hru Fortnite, kúpila slovenskú firmu Capturing Reality, ktorá patrí medzi lídrov vo fotogrametrii.

Rakúšania vstúpili do podniku, ktorý vyrába rozložiteľný plast.


25. nov
SkryťZatvoriť reklamu